Rozwój CASPIAN TRADE jako firmy eksportowo-importowej skupiony będzie wokół dwóch głównych projektów:

1/ MOST HANDLOWY POLSKA – ROSJA – GRUZJA - IRAN

        Opus magnum CASPIAN TRADE jest projekt łączący więzami handlowymi rynki Polski, Rosji, Gruzji i Iranu. 

 

 
>  W nakreślonym schemacie firma CASPIAN TRADE występuje jako eksporter towarów z Polski do Gruzji i Iranu oraz dystrybutor produktów z importu sprzedawanych pod marką AMARANTHINE.
 
> Kluczowe znaczenie ma Gruzja, która występuje nie tylko jako eksporter towarów do Polski ale jako punkt przeładunkowy dla towarów kupowanych w pobliskim Iranie i dołączanych do zbiorczych  transportów wysyłanych do Polski (kontenery – z ominięciem Rosji; samochody z możliwym doładunkiem/rozładunkiem towarów na terytorium Rosji).
 
>  Najciekawszym elementem projektu jest egzotyczny Iran, który występuje jako importer produktów z Polski ale również eksporter. Połączenie potencjału polskich producentów z możliwościami rynku zamieszkanego przez 75 mln mieszkańców, wpływa na  atrakcyjność przedsięwzięcia.
 
>  Rosja była od zawsze silnym Partnerem dla polskiego importu. Ma ona również do zaoferowania produkty, które mogą być atrakcyjne dla polskich Klientów. Zbudowanie trwałych  kontaktów gospodarczych z tym rynkiem to filar projektu a zarazem jego najtrudniejszy i najbardziej ambitny element.

Docelowym założeniem projektu są regularne, comiesięczne  kursy samochodów ciężarowych na trasie: Polska – Rosja – Gruzja – Rosja – Polska z przeładunkami towarów eksportowanych do Iranu oraz z tego kraju importowanych w gruzińskim składzie celnym.

 

 

2/ ORGANIZACJA ZBIORCZYCH TRANSPORTÓW DO UZBEKISTANU

          Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów CASPIAN TRADE wyspecjalizował się w organizowaniu zbiorczych transportów do Uzbekistanu.

 

 

ZALETY PROJEKTU:

Dla Klienta w Uzbekistanie: jedna faktura zbiorcza zamiast kilku, od wielu dostawców co obniża koszty odprawy celnej w Polsce oraz koszty postępowania celnego w Uzbekistanie;

Dla polskich dostawców: Natychmiastowy zwrot podatku vat (CASPIAN TRADE bierze na siebie ciężar oczekiwania na zwrot podatku vat, należny z tytułu eksportu towarów poza granice Polski).

 

 

          Podstawą działalności firmy pozostaje niezmiennie  sprzedaż eksportowa do krajów na obsługiwanym terytorium tj. Azji Środkowej, Republik Kaukaskich, Bliski Wschód i Afryki Północnej. Z uwagi na odległość od Polski oraz w wielu przypadkach niestabilną sytuację polityczną - zwłaszcza w państwach Bliskiego Wschodu; CASPIAN TRADE  korzysta z niezwykle atrakcyjnych ulg i rabatów specjalnie dedykowanych  dla rozwijających się rynków. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów przygotowujemy faktury zbiorcze na towary kilku producentów oraz usługę transportową.


 The company's main field of activity is export sale in the mentioned area. Due to the long distance from the target markets and, more often than not, unstable political situation, mainly in the Middle East , Caspian Trade is able to guarantee very attractive discounts and price reductions meant for the developing markets. Moreover, to meet our partners’ needs, the company offers the  possibility to issue collective invoices for products of multiple producers including transportation costs.

 

         Aktualnie posiadamy bezpośrednich Partnerów handlowych w 14 krajach:
Among our direct trade partners there are companies from 14 countries.  

 

 

 

PORTFOLIO  FIRMY - EKSPORT

        Aktywnie współpracujemy z renomowanymi europejskimi firmami:

- NOWA GALA, CERAMIKA GRES, GRUPA KOŃSKIE (Ceramika Kolor, Stargres, Ceramika Końskie) - jako zagraniczni dilerzy  płytki ceramicznej; 

- POLYCHEM i CIECH s.a.- jako dystrybutor produktów chemicznych:

- 4F - jako eksporterzy i dystrybutor markowej  odzieży sportowej;

- ARIX, DAJAR - jako eksporter i dystrybutor artykułów wyposażenia wnętrz i środków utrzymania czystości;

- PATIO - jako eksporter i dystrybutor mebli ogrodowych i wyposażenia tarasów. 

 

PORTFOLIO  FIRMY - IMPORT

                Firma Caspian Trade jest wyłącznym importerem wina gronowego od zagranicznych producentów;

- AKURA (Gruzja);

- AURELIUS PINCE (Węgry);

- ASKANELI BROTHERS (Gruzja).