GRUZIN POWRACA!

admin, 25.05.2017

14. 06.2017 – GRUZIN POWRACA!!!

W końcu, po wielu miesiącach pracy – mam ogromną przyjemność ogłosić datę premiery nowej wersji mojej książki ,,Pijany martwym Gruzinem”. Książkę wydaje znane wszystkim obieżyświatom wydawnictwo BEZDROŻA. W nowej wersji dodatkowe 12 fragmentów, kolorowe fotografie i   mapki oraz słowa zachęty napisane przez znakomitych Recenzentów. Od 14 czerwca szukajcie ,,Gruzina” na półkach księgarni tradycyjnych i wirtualnych. Książka będzie dostępna również w naszym wine barze na zelowskim Rynku. Zapraszam po świetną literaturę i równie doskonałe wino!

Komentarze (0) Więcej

DRZWI OTWARTE

admin, 12.04.2017

Dla wszystkich, którzy chcieliby… ale się wstydzą… zadzwonić, odwiedzić, nabyć… ogłaszam DRZWI OTWARTE w naszym składzie win. W piątek (14.04.2017) od 15.00 do 17.00 (lub ostatniego Klienta), zapraszamy na zakupy tego co podczas świąt najważniejsze…
W ofercie m.in. najnowsza dostawa win węgierskich z musującym PLANE, beczkowym chardonnay i zawsze świeżym traminerem oraz ciężka czerwona artyleria: cabernet sauvignion 2003, Pinot noir 2002 i 2007, cabernet franc 2011 i wiele innych!

Komentarze (0) Więcej

AMARANTOWY TOUR CZAS ZACZĄĆ!

admin, 18.03.2017

Rok 2017 będzie czasem prawdziwej amarantowej ofensywy. Kontraktujemy kolejne spotkania,  degustacje, prezentacje win podczas imprez masowych w całym kraju. Pierwsze dwie już w najbliższym tygodniu:

25.03 ZAMEK STARA BAŚŃ  w Grybowie (Beskid Sądecki) – przedstawimy ocenie Degustatorów najpopularniejsze gruzińskie wina;

26.03 FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW ,,BONAWENTURA” w Starym Sączu – przeniesiemy Gości w góry Kaukazu na tradycyjną gruzińską biesiadę zwaną suprą. Bilety niestety już wyprzedane…

Zapraszamy wraz z Gospodarzami!

Komentarze (0) Więcej

JAK DZIAŁA ,,SYSTEM”? (PONOWNIE KU PRZESTRODZE)

admin, 02.03.2017

Cały system został (…) tak zaprogramowany, żeby uruchomić wszelkie niskie pobudki drzemiące w uczniach (…) zamieniające ciekawe świata, otwarte i kreatywne dzieci w nieufne, zdyscyplinowane, egoistyczne korposzczury, podporządkowujące się narzuconym schematom i hierarchiom, pokornie pnące się po szczeblach szkolnej kariery i rezygnujące z wolności, niezdolne do krytycyzmu i współdziałania koniecznego, by stawiać opór rzeczywistości lub przedsięwziąć nieprzewidziane w systemie działanie, a nawet zaangażować się w cokolwiek, co wychodzi poza schemat robienia kariery i osobistej korzyści (…) Korposzczury mogą tyrać i tworzyć podstawy swojej konsumpcji, ale nie będę się wychylały z dzikimi pomysłami ani udzielały dla wspólnego dobra. Wyuczona bezsilność, samotność i interesowność zamyka im drogę do takiego działania.

Podstawówka produkuje gimnazjalistę, gimnazjum – licealistę, liceum – studenta, studia – pracownika. Jeżeli na boku, pokątnie powstaje szczęśliwy człowiek, obywatel, członek społeczeństwa, dzieje się to na przekór systemowi. Ale jest to rzadkie, bo ukryta ideologia systemu wciąż powtarza, że ,,pokorne cielę dwie matki ssie”.

Jacek Żakowski, Gazeta Wyborcza 12-13.04.2014

Komentarze (0) Więcej

SUMMA HANDLOWA CZ.5 – CO JEST KAMIENIEM A CO PIASKIEM?

admin, 06.01.2017

Profesor tłumaczył studentom, co można zrobić w danym czasie, przy pomocy rekwizytów. Do słoika najpierw wsadził duże kamienie i zapytał, czy ten słoik jest pełny. Studenci odpowiedzieli bez wahania: ,,tak”. Więc profesor dosypał żwiru. Gdy ich zapytał, czy tym razem jest pełny, już nie mieli takiej pewności – zdania były podzielone. Więc profesor dosypał jeszcze piasek i zapytał, jaki z tego wniosek. Odpowiedzieli: ,,Jak się człowiek uprze, to zawsze coś dosypie”. Profesor odpowiedział: ,,Nie, wniosek jest taki, że jak napchasz najpierw piasku, to już nie wciśniesz do tego słoika dużych kamieni.” Jak sobie nie ustalimy priorytetów, to potem już ich ,,nie wciśniemy”.

Biskup Grzegorz Ryś, Tygodnik Powszechny 18-25.12.2016

Komentarze (0) Więcej

ENOEXPO 2016

admin, 08.11.2016

W dniach 16 – 18 listopada zapraszam wszystkich sympatyków wina do Krakowa na targi ENOEXPO 2016. Na stoisku E21 zaprezentujemy wyborne  wina z piwnic ASKANELI BROTHERS. Nowego gruzińskiego Partnera handlowego firmy CASPIAN TRADE.

Komentarze (0) Więcej

SUMMA HANDLOWA CZ.4

admin, 06.03.2016

,,Skromnie przyjmować, spokojnie tracić” – napisał Marek Aureliusz. Od czasów starożytnych do dziś wciąż jest to aktualne. Zwłaszcza w biznesie.

Komentarze (0) Więcej

A MOŻE BY TAK NA UKRAINĘ?

admin, 03.03.2016

Jak zapewne wielu z Was wie – swoją przygodę ze Wschodem zaczynałem na Ukrainie. Kiedyś dawno temu, organizowałem wymiany młodzieży i wycieczki dla studentów. Zawsze w towarzystwie mego znakomitego Przyjaciela z uniwersyteckiej ławy – Olka. Dla mnie i dla wielu z Was – po prostu Saszy. Ukraina jest dziś na wielkim zakręcie własnej historii. Podobnie jak mieszkający tam ludzie. Niektórzy rozpaczają, niektórzy uciekają, inni bezczynnie załamują dłonie. Z pewnością nie robi tego Sasza. Piszę ten anons aby mu pomóc. Jako Przyjacielowi i Człowiekowi. Olek jest doskonałym i doświadczonym przewodnikiem po zabytkach i kulturze Ukrainy. W jednym palcu ma historię Lwowa, Wołynia, Podola… od lat organizuje wycieczki po Kresach dawnej Rzeczypospolitej, sięgając aż po stepy Akermanu i Odessę. Jeśli myślicie o turystycznym wyjeździe na Ukrainę – polecam Jego fachowe usługi! Z pewnością nie będziecie zawiedzeni!

Kontakt mailowy: zagurski@ukr.net Znajdziecie Go również wśród moich znajomych na fb.

Dwa majowe weekendy za pasem – może więc tak do Lwowa i Kamieńca? Z Olkiem jako przewodnikiem będziecie zachwyceni!

Komentarze (0) Więcej

PRASA NAPISAŁA…

admin, 21.02.2016

Zapraszam do lektury postów z kopią artykułu dotyczącego mojej książki ,,Pijany martwym Gruzinem”.

http://witoldgapik.com/?p=762
https://www.facebook.com/witold.gapik

Komentarze (0) Więcej

KORPORACYJNY MIT (KU PRZESTRODZE!)

admin, 21.02.2016

Pracujesz dla nas, czyli jesteś kimś lepszym. Łatwy lep na młodych, niepewnych siebie ludzi. Są przekonani, że świat się bez nich zawali, dopóki nie dostaną papierka, że nie są już potrzebni…

GRZEGORZ ZIEMIAN, Gazeta Wyborcza 16/17.08.2014

Komentarze (0) Więcej